Rukoväť noža z krúžkov brezovej kôry

Rukoväť noža z krúžkov brezovej kôry

Jedná sa o prírodný materiál pre rukoväť noža z tenko rezanej kôry brezy. Na rukoväti sa používa vrchná vrstva kôry, kôra je nalepená epoxidovou živicou. Rukoväť sýtované kôry kvôli nízkej tepelnej vodivosti kôry a jej zamatovej farbe umožňuje použitie na nože používané v poľných podmienkach ako v mraze, tak v teple. Ruka sa od rukoväti neochladí, pretože povrchová vrstva sa rýchlo ohrieva z tepla vašej dlane. Táto rukoväť sa slasť pre dotyk a pohľad. Vzhľadom na obsah dechtu, ktorý sa v ňom nachádza je kôra odolná voči vode a rôznym kvapalinám. Nôž s rukoväťou z brezovej kôry je bezpečne držaný rukou, aj keď je mokrá alebo mastná.

Pri použití noža s Kurov rukoväťou je potrebné mať na pamäti, že kôra je horľavá, a preto by ste nemali nechávať takýto nôž blízko otvoreného ohňa alebo na mieste, kde by mohol byť nôž vystavený vysokým teplotám. Počas prevádzky je potrebné mať na pamäti, že kôra pohlcuje pachy, je ťažké odstrániť zápach rýb alebo krvi. V spoločnosti Zlatoust AiR je možné objednať akýkoľvek model s rukoväťou z krúžkov kôry s výnimkou niektorých modelov.

Tipy pre starostlivosť o rukoväť z druhu brezovej kôry: je potrebné ju dôkladne umyť, dôkladne vysušiť, aplikovať na povrchu prírodný vosk alebo ľanový olej. Znečistenie od krvi a ďalších škvŕn bez problémov odstránených peroxidom vodíka. Ak sa chcete zbaviť pachov, jednoducho utrite rukoväť s hubkou a saponátom.