Ruské nože

Ruské nože

Predloha pre článok Špeciále o nožoch časopisu Prežiť, v ktorom sme boli ako dovozcovia Kizlyar a ďalších ruských značiek do Českej republiky oslovení, či by sme pre tento mesačník spísali článok o nožoch vyrábaných v Ruskej federácii.

12/2017 

http://www.epublishing.cz/prezit-special-zima-2018

autor: Bc. Ladislav Chmel

Nože z Ruskej federácie

Nože ruskej produkcie sú špecifické nože s jasným rukopisom s vysokou odolnosťou a honosným zdobením. Nemožno si ich pomýliť s konkurenčnými výrobkami, väčšina z nich je vyrábané okolo Kaukazskej oblasti, republike Dagestan, Tatarstan, kde sú ľudia s príbormi priemyslom spojení odjakživa a svoje remeslo si bedlivo stráži. Je veľkým úspechom, že väčšina ruských výrobcov svoju výrobu nepresunula za hranice, ale stále svoje nože vyrába "doma", čo sa odráža na kvalite výrobkov.

Ako prvý by sme vám chceli predstaviť spoločnosť Kizlyar, jedná sa o najväčšieho výrobcu chladných zbraní v ruskej federácii.

Ruské nože Kizlyar sa preslávili svojou kvalitou, ruskou kultúrou a obrovskú odolnosťou!

Výroba sa na rozdiel od iných firiem nepresunula do iných krajín Taiwanu pod., Ale Kizlyar svoje nože vyrába sa výhradne na území Ruskej federácie a stále sú vyrábané ručne, čo každému výrobku daruje svoju dušu, pri kúpe Kizlyar si kupujete práve ten Váš nôž!

Nože tejto známej firmy sa vyrába v ruskej republike Dagestane a to v hlavnom meste Kizlyar.

História

Spracovanie kovu na Kaukaze sa ľudia majstrovsky zaoberali už od staroveku. Na mnohých horských oblastiach a oblasti Kaspickej nížiny archeológovia našli predmety z kovu, národov, ktorí boli predchodcovia dnešných nožiarov v Ruskej federácii.

Počiatok výroby zbraní tu spadá až do 2. tisícročia pred naším letopočtom, už v tejto dobe si výrobcovia vyvinuli zručnosti vytvoriť z kovu zbraň aj umenie, tieto zručnosti sa práve v tomto území dnešného Dagestane odovzdávali z otca na syna až dodnes. Tradícia výroby aj spojenie ľudí s nožmi je tu obrovská už od staroveku, ak sa rodine narodí syn, dostane svoj Kindžal so zdobením, originálnymi ornamentmi a všetko, čo má pre rodinu význam, podobne ako sa u nás daruje zlatú retiazku.

Dochované zbrane boli často zdobené časťami ulovených zvierat, ako sú mrožie kly, slonovina a rohy.

Tým sa vytvoril obchod a došlo k veľkému vývoju tohto remesla. Dnes sú tu hlavné centrá na kovoobrábanie, medzi tieto veľké centrá patrí mesto Kizlyar, ktoré je príbormi mestom, je tu viac slávnych firiem zaoberajúcich sa výrobou nožov, hlavnú líniu v pokračovaní tradícií si prevzala firma Kizlyar, ktorá sa pomenovala podľa mesta, v ktorom sídli a vyrába svoje výrobky.

 

Odjakživa mali Dagestánské výrobky svoj rukopis a to pretrvalo až dodnes, kedy Kizlyar nevyrába tuctové nože, ale nože ktoré na vás osloví svojou históriou.

V 19. Storočia sa majstrovská práca dagestanských majstrov, stali známe po celom svete.

Panovníci, generáli, zberatelia začali posielať veľké objednávky na toto veľmi kvalitný tovar.

V roku 1991, Kizlyar, ako moderná firma obnovila výrobné tradície, vyrába tradičné kozácke šable, bojové meče Kindžaly. Dnes je firma Kizlyar známa ako výrobca veľmi kvalitných nožov nebývalej odolnosti, ktoré si zachovávajú tradičné prvky a zakladajú si na svojej bohatej histórii. OOO Kizlyar je najväčším výrobcom chladných zbraní v Severnom Kaukaze, ktorí dostali právo na výrobu nožov viažuci sa ku kaukazskými tradíciám.

V Dagestane bolo všetko, čo bolo zdedené od predkov, považované za posvätné po dlhú dobu, obzvlášť - remeselné spracovanie dekorovaných zbraní.

Nože Kizlyar dnes

Kizlyar je vedúca firma na ruskom trhu, ale aj vo svetovom meradle vo výrobe chladných zbraní.

Rusi zbrane proste vie.

 Kizlyar ponúka širokú škálu vojenských nožov rôznych typov čepele a úchopov. Volal by som modely ako je Korshun, KO, Phoenix, tieto nože sú zbrane, ktoré svojmu nositeľovi zaručujú znateľné rozšírenie možností použitia noža v boji, v častých testoch ukázané, ako rusští vojaci vďaka zabodnutému nožmi prekonávajú múr, nôž funguje, ako rebrík as prehľadom to vydrží.

Výroba nožov značky Kizlyar prebieha výhradne na území Ruskej federácie, nie inde, ako málo z výrobcov nepresúvajú pre zlacnenie výroby do Tchaiwanu apod. Ako niektoré renomované firmy.

Všetky nože sú vyrábané ručne, čo nožom dáva originalitu a dušu! Už aj pocit pri úchope noža je poznať, že to nie je obohraná strojová výroba, ktorú v obchodoch vídame dnes a denne, zrazu v ruke máte niečo, na čom si niekto dal záležať a dal kusu ocele "život".

 

Rusští výrobcovia, tak ako je u nich zvykom, nešetrí na materiáloch, tam kde má byť drevo, tam je pravé drevo, kde mosadz, tak je naozaj mosadz, puzdrá na nože, to je ďalší partia nože u ktorej sa zastavíte, až uvidíte v aké hrúbke puzdra z pravej kože Kizlyar vyhotovuje!

 

Nože nie sú najlacnejšie, je to dané, ako výrobnými postupmi, tak kvalitou materiálov, ale svojou robustnosťou a odolnosťou sú to nože na celý život, sám výrobca na svoje výrobky dáva celoživotnú záruku!

Zaujímavosť:

Na konci roka 1999 firma dostala neobvyklú zákazku a to vyrobiť asi tisíc loveckých nožov, modelu Scorpio s nápisom ... "Od premiéra V. V. Putina." Táto výrobná zákazka musela byť zhotovená do 5 dní s maximálnou kvalitou nožov. Podnik nepretržite pracoval a až do konca stanoveného času boli všetky nože vyrobené. Ako sa neskôr ukázalo, boli tieto nože určené k obradu oceňovanie účastníkov protiteroristickej operácie v Čečensku.

O spoločnosti Kizlyar, oficiálny rozhovor z IWA 2017

Spoločnosť OOO Kizlyar bola založená v roku 1998, v súčasnosti má vysokú reputáciu nielen na ruskom trhu, ale aj v zahraničí. Kizlyar má široký záber výrobkov, vojenské nože, poľovnícke nože, kuchynské nože, historické zbrane, ručne vyrábané upomienkové predmety.

Všetky modely nožov sú vyrábané ručne, s využitím tradícií dagestanských majstrov minulých storočí.

Kruh užívateľov nožov "Kizlyar" je veľmi široký, zahŕňa lovca, rybárov, turistov, vojakov, špecializovaných pracovníkov, zberatelia. Dopyt po nožmi v Rusku aj v zahraničí neustále rastie.

Exporty do:

- Ukrajina

- Bielorusko

- Kazachstan

- Arménsko

- Spojené arabské emiráty

- Česká republika (ruske-noze.cz)

- Slovensko (noze-kizlyar.sk)

- Veľká Británia

- Nemecko

- Rakúsko

- Austrálii

- Spojené štáty

- Taiwan

V súčasnej dobe sa PP PP "Kizlyar", člen združenia "Národnej umeleckej remeslo Ruska" a laureát programu "100 najlepších tovar Ruska", spoločnosť Kizlyar je jeden z popredných podnikov na ruskom trhu s nožmi.

Produkcia využíva najmodernejšie výrobné technológie a tradičné ručnú prácu, ktorá umožňuje spoločnosti ponúkať zákazníkovi najlepší pomer kvalita / cena. Dnešný program spoločnosti je tak rozsiahly, že môže poskytnúť vhodný spotrebný nôž s akýmkoľvek vkusom a príjmovou úrovňou.

Lovci, zberatelia, fanúšikovia majú luxusné voľby a každý rok môžu objavovať nové modely.

Design

Na nožoch je jasne viditeľný rodokmeň a ihneď viete, že v ruke držíte nôž s dôrazom na ruskú tradíciu, Kizlyar a ďalšie ruskí výrobcovia majú naozaj jasný rukopis a ťažko by ste si ich zamenili s konvenčnými výrobkami.

Dizajnová línia sa rozdeľuje na naozaj tradičné nože, kam patrí originálne ruskej kozácke šable Saska, môžeme si zvoliť materiály, ktoré sa samozrejme líšia obstarávacou cenou, ale aj zberateľskú, najdrahšie modely sú z damaškové ocele honosne zdobené mosadzou, striebrom, kamene.

 

Ďalšie línie dizajnu sú vojenské nože, ktoré si nehrajú na hi-tech výrobky, každý tvar je na nich z nejakého dôvodu ktorý podporuje jeho funkčnosť, presne tak, ako má vyzerať zbraň nič navyše, všetko dokonale funkčné pre najvyšší možný posun schopností užívateľa.

 

Kuchynské nože majú štýlovo veľmi blízko k japonským kuchynským nožom.

 

Rusi si potrpia na honosnosti a tak si môžete vybrať z radu loveckých nožov naozaj zdobenými modely u ktorých Kizlyar dokáže ako jeden z mála výrobvů na celom svete ponúknu veľmi prepracované ornamenty na čepeli metódou dvojitého leptanie, ktoré umožňuje vykresliť obrazce vo väčšej hĺbke a štruktúre.

Produktová rada

Firma má širokú základňu modelov, ktoré dokážu osloviť každého zákazníka, naozaj od zberateľov, kedy Kizlyar má licencie na výrobu originálnych historických zbraní, po profesionálnej armády, kedy Kizlyar dokáže ponúknuť špičkovú kvalitu s kompletným príslušenstvom, lovci si môžu vybrať z veľkého množstva tvarov, výbrusov a šírok čepeľou, presne pre určenú činnosť.

 

Firmu preslávili a dostali na výslnie nože, ktoré sa svojím výborným zvládaním zadaných úloh vyšplhali na špici zákazníkov vyhľadávaných modelov

Ide napríklad o modelovú radu Korshun, ďalej u vojenských nožov je to veľmi účinný útočný nôž Phoenix, veľkou parádou je ruský nôž na prežitie DV, ktorý majstri vyladili do detailu, ako pri redukovanie hmotnosti cestou frézovanie čepele, kedy bolo všetko premyslené a tento veľký outdoorový nôž má veľmi príjemnú hmotnosť, tak tiež veľmi multifunkčné čepeľ.

Korshun, ktorý sa stal ikonou tohto výrobcu, pretože si ho obľúbili užívatelia z rôznych strán, od armádnych účelov po outdoorové aktivity pre jeho odolnosť, všestrannosť a tvar čepele, ktorý užívateľovi poskytuje dokonalý zážitok z krájanie. Kizlyar model Korshun 3 ho prezentuje tak, že je navrhnutý špeciálne pre tých, ktorí potrebujú jediný nôž pre všetky príležitosti. Napriek skutočnosti, že pred týmito ľuďmi sú rôzne úlohy - nôž sa s každým z nich ľahko vyrovná. Korshun je nôž ktorý je vyhľadávaný.

Rozdiel medzi Kizlyar a Kizlyar Supreme

 

PP Kizlyar a Kizlyar Supreme sú dvaja rôzni výrobcovia!

PP Kizlyar je tradičný dagestanskom výrobca, spoločnosť bola pod týmto názvom založená v roku 1998, Kizlyar Supreme je nová ruská firma zaoberajúca sa výrobou chladných zbraní.

Splolečnosti spolupracujú na riešení určitých problémov. Ale inak si každý ide svojou cestou a vývojom.

Obe spoločnosti nože vyrába v ruskom meste Kizlyar, dagestánkém hlavnom meste, osobne do týchto výrobných závodov jazdím! Kizlyar Supreme má sídlo v Saint Peterburgu, ale výrobný závod v Kizlyar.

Podobné názvy modelov sú výsledkom vzájomnej spolupráce, ako napríklad model Biker, takto je ale veľmi málo modelov.

Hlavný rozdiel medzi produktmi Kizlyar a Kizlyar Supreme: Kizlyar Supreme je zameraný na medzinárodný trh, tomu prispôsobuje vzľadom, popisky, marketing, PP Kizlyar je tradičný ruský výrobca, ktorý sa sústredí hlavne na ruský trh.

Kizlyar Supreme, Dagestan

Značka Kizlyar Supreme vstúpila na trh v decembri 2011 súčasne v Rusku, Austrálii a Nemecku.

Myšlienka novej ruskej nožiarske spoločnosti, ktorá spája najlepšie ruskej a západnej tradície: progresívny dizajn, moderné materiály a technológie, dostupnosť, vysoká úroveň služieb, sa už dávno objavila.

Od roku 2009 spolupracuje tím našich návrhárov a dizajnérov na vytvorenie prvých modelov. Vo svojom zložení, Austrálčania, Nemci, Japonci, Ukrajinci a samozrejme Rusi.

Pre začiatočníkov je vždy ťažké. A náš tím mal problémy, stále sme museli získať skúsenosti. Ale žiadne prekážky nás bránili, sme boli hnali spoločným cieľom - vytvoriť vysoko kvalitné globálnu značku s ruskými koreňmi.

Od samého začiatku sme stanovili meradlá pre seba - kvalitné a primeranú cenu. Rozhodli sme sa otřesit domáci trh nožov pre hromadné použitie, v ktorých sa už mnoho rokov nič moc nestalo a západné firmy prenikli hlbšie a hlbšie do nášho trhu, tlačili a nahrádzali ruskej spoločnosti.

Chceli sme potešiť ruského znalca nožov s chladnými materiálmi, slušnými cenami a návrhy, ktoré nie sú horšie ako tie najlepšie západnej spoločnosti.

Prvý v roku 2011, svet videl štyri modely: Amigo X a Z, Santi a Nikki, v roku 2012 - rad taktických Echelon a Outdoor.

Dnes má rad Kizlyar Supreme niekoľko tukov a rok 2014 pripravuje nové prekvapenia.

Teraz Kizlyar Supreme nože poznajú v Európe, Austrálii, Afrike, USA, krajinách SNS, kde sú pravidelne dodávané.

Samozrejme, že Kizlyar Supreme uspel v USA, kde je konkurencia v priemysle nožov extrémne vysoká a spotrebitelia nie sú ľahko prekvapení, ale teraz vidíme, že veľa sofistikovaných Američanov ako naše výrobky.

Obzvlášť populárne v USA skladacie nože Biker a Bloke, rovnako ako rad taktických Echelon a Outdoor Series.

V Európe sú veľmi žiadané nože Nikki a Santi, Echo, Enzo a KiD a tiež Amigo. V Južnej Afrike sa kupujúci obzvlášť páči ako Croc a Outdoor, rovnako ako Echo a Enzo. Austrálčané majú radi všetko po sebe: taktiku i vonku sa záhyby.

Naše sériové modely a zvláštny vývoj sú dodávané rôznym špeciálnym jednotkám silových štruktúr a oddielom ministerstva pre mimoriadne situácie. S niektorými stíhači máme zvláštne spojenie a sú prvý, kto dostanú nové prototypy na testovanie, niekedy je vážne utrpia a potom nám pomáha priviesť ich k dokonalosti.

V roku 2014 sme otvorili nový high-tech obchod pre celý výrobný cyklus. S najmodernejším vysoko presným CNC zariadením, umožňujúcim produkovať ešte zaujímavejšie a sofistikovanejšie výrobky vysokej kvality. Máme pozoruhodný tím usilovných zamestnancov, z ktorých každý hľadá neustále vylepšenia.

Dôležitou súčasťou našej práce je štúdium toho, čo ľudia chcú vytvoriť nože zaujímavé a užitočné pre svoje pánov.

Takže existuje rad s revolučnou myšlienkou na ruský trh univerzálneho upevnenia MOLLE a vďaka spätnej väzbe našich zákazníkov sa zlepšila ostrie noža prežitie survivalist. Kizlyar Supreme Factory Navyše podľa výkresov odborníkov na nôž bol vytvorený nôž Intruder.

Spoločnosť je otvorená pre komunikáciu, pripomienky a návrhy.

Každému z nich venujeme veľkú pozornosť a nezanechávajú je bez odpovede, pretože mnoho vylepšení nožov bolo spôsobené vašej účasti.

Ďakujeme tým, ktorí podporujú náš ambiciózny cieľ: predovšetkým naši pravidelní zákazníci a znalci, veteráni z fór nožov, odborníci na nôž, majstrami, len amatéri.

Rusi zbrane vie,

Ďalšou významnou spolonosou je firma Melita-K, ktorá sídli v Kazani v Tatarstane

 

Úspech tohto výrobcu je daný jedinečnosťou vývoja a možnosťou uplatnenia inovatívnych technológií, ktoré umožnili malému výskumnému centru zapojiť sa do rozsiahlych výrobných závodov nielen v Rusku, ale aj v zahraničí.

Spočiatku boli nože Melita vyrábané podnikom pre špeciálne vojenské jednotky a neboli k dispozícii pre širokú škálu znalcov kvalitných nožových nástrojov. V priebehu času však spoločnosť začala svoje výrobky smerovať aj pre civilné obyvateľstvo, pretože ich záujem o patentované výrobky Melita-K bol obrovský.

 

Výrobky tohto výrobcu z Kazane sú vyrobené z vysoko kvalitných ocelí s použitím jedinečných technológií.

Takže výnimočná kvalita ostrosti rezných plôch výrobkov dosahuje výrobca vďaka použitiu metódy ultrazvukové kovania.

Špeciálne pevnosť, pružnosť a odolnosť proti opotrebovaniu získa nástroj vďaka technológii tvarovania za studena.

Týmito výrobnými postupmi Melita-K dokáže vyrobiť chladné zbrane s jedinečnými vlastnosťami.

najmä:

Vďaka špeciálnej metóde valcovanie môžu byť modely vykonané nielen s bikonvexním, ale aj bikonkaválním profilom.

Špeciálne tvarovanie technológia používaná v zariadeniach spoločnosti, umožňuje ponechať basreliéfové obrazy na povrchu výrobkov, čo je jedinečná, čo je vysoko cenený zberateľmi;

pre výrobu lopatiek teraz používať špeciálne zliatiny, ktoré sa vyznačujú vysokou flexibilitou a dlhú životnosť, a sú priamo určené pre domáci výrobcovia Melita.

Okrem toho Melita na produkt rozpoznateľný, vďaka antireflexnej čepele spracovaniu a kovové časti nástroja, ktorý dáva výrobkom výrazný odtieň sivej, skeletonized, čo uľahčuje konštrukciu, rukoväť a pošva značky sú vyrobené z pravej kože.

Tieto nože k nám z Ruskej federácie spolu s Kizlyar, Kizlyar Supreme, Zodiac, Zlatous Air, Melita-K., Berkut, Shishulin. dováža spoločnosť RUSKE-NOZE.cz

 

Melita-K poskytuje širokú škálu produktov, od vojenských útočných nožov, po nože potápačské, tieto nože sú veľmi spoľahlivými partnermi pri outdoorových aktivitách a tiež ako dar naozajstným znalcom ostrie.

Zlatoust Air

Spoločnosť Zlatoust Air bola založená na samom konci minulého storočia, takmer okamžite sa stala veľmi vyhľadávanou značkou lovcov na domácom, tak zahraničnom trhu.

Talentovaný vývoj spolu s najmodernejšími technológiami odštartoval výrobu nožov, ktoré si idú vlastným smerom a drží sa tej najvyššej kvality v Nožiarske priemysle, spoločnosť sa zaoberá hlavne poľovníckymi nožmi nožmi, ktoré majú jedny z najprepracovanejších rukoväťou v spojení s príjemnou ľahkosťou a návratu k prírode. Zlatoust Air sú jedny z najkrajších nožov na trhu a uchopiť akýkoľvek ich model je pre človeka veľmi príjemný zážitok.

Nože Air sú výrobky, ktoré kombinujú remeselné spracovanie ručné práce, funkčnosť jedinečných zliatin a výnimočnú kvalitu. Navyše neustále doplňovanie modelového radu.

Modelový rad je veľmi široká, výrobca dokonca u každého modelu ponúka až šesť možností ocele, po najdrahšie damaškové oceľ Zladinox, túto Damaškové oceľ si Zlatoust Air vyrába sám a jedná sa o jednu z najkvalitnejších damaškových ocelí vôbec.

Spoločnosť "A & R Company" priniesla na trh niečo nového- uhlík odolný voči poveternostným vplyvom, kompozitné damaškové oceľ. Technológiu firma zaviedla so špecialistami z rôznych ruských univerzít, Ústav fyziky kovov a metalurgie, Ruská akadémia vied na Urale, Centrálne laboratórium facility Magnitogorsk Iron & Steel Works a ďalšími príslušnými inštitúciami.

Firma veľmi zainvestovala do moderných strojov- kúrenie, kovanie, opracovanie.

Nová skladba ocele bola prezentovaná na svetových nožiarskych veľtrhoch IWA (Norimberg, Nemecko),

Macher Messe Solingen (Solingen, Nemecko), SICAC (Paríž, Francúzsko) a ďalšie.

Táto damašková oceľ ihneď získala uznanie medzi svetovou nožiarske elitou a hlavne zákazníkov pre jej vysoký prevádzkový a dekoratívne vlastnosti.

Firma "A & R Company" dala této unikátní oceli jméno Zladinox, ocel značí podle prvních písmen z názvu.

ZD- uhlíkové složení, nízký až střední stupeň legování

ZDI- vysoce legovaná uhlíková ocel odolná vůči povětrnostním vlivům

První dvě číslice označují odpovídající průměrný obsah uhlíku, druhé dvě číslice - průměrný obsah legujících prvků (chrómu, molybdenu, vanadu, atd).

Napríklad: ZDI-1016 - vysoko účinná oceľ proti poveternostným vplyvom kompozícia, ktorá má priemerný obsah uhlíka-1,0% a priemerný obsah legujúcich prvkov-16,0%.

Všetky kompozície sú vyrobené z rôzneho množstva vrstiev (150, 300, 600 a viac) a povrchových vzoroch (крученка, дикий, турецкий).

 

Technologické zvláštnosti výroby kompozitných ocelí Zladinox

Základom technológie "A & R Company" je difúzna zváranie ocelí a zliatin rôzneho zloženia.

Veľmi veľké nároky sú kladené na kvalitu povrchu.

Predbežná povrchová úprava je prevedená na vysoko presných moderných plochých brúsiacich strojoch, frézach.

Niektoré materiály sú vystavené pieskovanie.

Pred kompresiou sa obrobky odmastí v ultrazvukovej vani, príprava povrchu sa vykonáva metódami elektrochemické aktivácie.

Vysoká kvalita difúznych zváracích procesov vysoko legovanej ocele zabezpečuje vytvorenie aktívnej riadené atmosféry.

U jedného výrobného cyklu v závislosti od štruktúry zloženia je vyrobený blok s 30-300 vrstvami.

Ak je to potrebné, prijatý blok sa kovom, je dokončený a je vystavený ďalšiemu difúzneho zvárania.

Po difúzneho zvárania je blok kovaný na pneumatických kladivách vo štvorca alebo pásy.

Štvorcové obrobky sú skrútené a sú kované opäť v danej veľkosti pásu.

Takýmto spôsobom sa vyrába na damašok so vzorom "крученка".

Ak sú stočené v rôznych smeroch obrobky kované na štvorce a znovu sú vystavené difúznemu zváranie, je prevedený damašok so vzorom "турецкий". Pre vzory (Дикий, Ступени, Большая Роза, atď.) Je blok kovaný v páse a obrobky sú vystavené povrchové nerovnomerné deformácii.

Chemické zlúčeniny. Vzor. režimy spracovanie

Pre vyznačenie Zladinox kompozícií "A & R Company" používa vyvinuté symboly, ktoré sa skladajú z prvých písmen a číslic, ktoré značí priemerný obsah uhlíka a legujúcich prvkov.

Napríklad: zloženie ocelí 60X14 a 140X18 má označenia ZDI-1016 (Zlatoust + DAMAST + Inoxidable) s priemerným obsahom uhlíka 1,0% a priemerným obsahom legujúcich prvků- (chróm, molybdén, vanád atď.) 16,0%.

Tabuľka 1 ukazuje chemické zloženie najrozšírenejších ocelí, ktoré tvoria neoddeliteľnú súčasť kompozície Zladinox.

Zlatoust Air, tak umožňuje ponúknuť odborníkom a profesionálom nové, často jedinečné zbierky.

Zvládnutie práce, a to ako v sériovej výrobe, tak pri výrobe originálnych kusových výrobkov, čo je ochranná známka podniku zbraní A & R.

Vďaka ručnému kovania, mijstrovské prácu zámočníka - zbrojára, ktorý vytvára celé zariadenie nového modelu a talent umelca, sa Zlatoustské nože stávajú skutočnými umeleckými dielami.

Rukoväte nástrojov vyrobených spoločnosťou sú rovnako dobré ako jemnosť a eleganciu práce. Sú vykonávané výlučne z prírodných materiálov, najmä pre tieto účely sa používa:

brezová kôra;
Karelská breza;
orech; hrab;
krehký typ kože,
a ergonómia sú pridané prvky vyrobené z plexiskla a gumy.

Pri pohľade na tradíciu Zlatoustské rytiny, ktorej základy položili talentovaní remeselníci asi pred dvesto rokmi, návrhári remeselníkov pracujú všetkými prvkami vzorky ihlou.

Použitie laky čierna, biela, modrá, šedá a žltá, rovnako ako funkcie a textúrou štruktúrované kovové povrchy, ktoré je schopné hlavný sériová výroba, aby sa každý výrobok jedinečný.

Okrem vynikajúcou kvalitou a vysokou umeleckou hodnotou čepeľou od firmy A & R, spoločnosť poskytuje dlhodobú záruku na svoje výrobky, čo odôvodňuje pomerne vysoké ceny.