Kizlyar VEKTOR, to najlepšie od Kizlyaru!

Kizlyar VEKTOR, to najlepšie od Kizlyaru!

Kizlyar predstavil novinku, model Vektor, od ktorej si sľubuje obrovské predaja, keďže ho prezentuje, ako nôž do ktorého firma vložila svoje 20-ročné skúsenosti a jedná sa o to najlepšie, čo si teraz môžu profesionálni lovci kúpiť naprieč všetkými výrobcami.

Puzdro má blokovací valček, ktorý minimalizuje trenie medzi rukoväťou sa pošvou, nôž je v puzdre pevne fixovaný a nedochádza k poškodeniu povrchu rukoväte, ani čepele, je to unikátne riešenie, z ktorého sme nadšení, puzdra je potrebné neustále vylepšovať, pretože puzdro a komfort užívania idú ruka v ruke.

Kizlyar sa u púzdra zameral na pevné držanie noža v puzdre a tiež pevné a pohodlné držanie na opasku, či výstroji.

Výrobca bude ponúkať príplatkovú výbavu vo forme rôznych uchytenie vlastnej výroby podobné TEK-lokum, loveckému voľnému oku, a pod.

Na čepeli si dal výrobca veľmi záležať a prispôsobili výbrus a tvar čepele k perfektnému prieniku do materiálu a zároveň vyzdvihli jej odolnosť proti namáhaniu.

Čepeľ je osadená ruskou oceľou 65X13 (AUS-8) čo je zlatý stred naprieč všetkými príbormi oceľami, pretože veľmi húževnato drží ostrie a zároveň si nôž môže lovec udržiavať ostrie aj v náročným podmienkach, ďalšia výhoda tejto ocele je odolnosť voči klimatickým podmienkam, funguje dobre , ako v horúčave, tak zime as dobrou údržbou vie ľahko odolať i napríklad slanej vode.

Rukoväť je ďalšia významná devíza Kizlyar, je to ich Elastron, oplýva pevným držaním noža.

Elastronová rukoväť je guma-plast, ktorá sa vyznačuje vysokou praktickosťou a odolnosťou proti opotrebeniu, porézna štruktúra poskytuje pohodlný a istý úchop noža, a to aj v prípade mastnoty na rukách.

To všetko je Kizlyar Vektor.

ruske-noze.cz

noze-kizlyar.sk