Kizlyar Supreme CityHunter AUS-8 - recenzie od zákazníka

Kizlyar Supreme CityHunter AUS-8 - recenzie od zákazníka

Ako EDC by Kizlyar Supreme CityHunter AUS-8 G10 šiel

Nôž na všetko je podľa mňa rovnaký mýtus ako univerzálne pneumatiky. Tie väčšinou nedržia ani za sucha, ani za dažďa, ani na snehu, iba dávajú svojmu majiteľovi pocit, že ušetril. S nožmi je to podobné.
Ak sa ale univerzálnemu použitiu niečo blíži, mohol by to byť Kizlyar Supreme CityHunter.
Pevný nôž ako EDC? Jo, to by mohol byť on. Nakrájajú paradajky, vykostí kuracie stehno, než ho hodíte na gril, v originálnom puzdre sa celkom dobre nosia.
Chcete nôž na prechádzku do lesa? Jo, pokojne si vezmite CityHuntera. Jasné, na dreve to nie je, ale palicu s ním naostríte a syn má tak lovecký oštep počas momentu, nazbieranú špongiu s ním tiež zvládnete očistiť.
Jednoducho taký univerzálny, ale vyzerá dobre, drží sa dobre, nemusíte si k nemu nechávať robiť nové puzdro, pretože to od výrobcu je dobré. Pokiaľ nemáte ruku ako medveď Kodiak labu, tak sa aj výborne drží.
Zastaviť vás môže len výhrada, že je to nôž z Ruska, čo v našich krajoch jednoducho pre niekoho je mínus, mne je to potrebné jedno. Dokonca pozitívne vnímam, že na ňom nie je nápis „Taiwan“ alebo „China“, čo sa bohužiaľ objavuje aj na nožoch slovutných amerických značiek. Sám niekoľko takých mám a bodá mi to do očí ako pletacie ihlice.
Model CityHunter sa navyše vyrába v niekoľkých verziách, ktoré sa od seba líšia použitými materiálmi. Ja by som osobne odporučil ten na fotkách. Čepeľ je z materiálu AUS 8, čo je oceľ, ktorá je dostatočne nehrdzavejúca a drží ostrie, ale stále ešte ste po použití schopní čepeľ obtiahnuť na klasických keramických pomocníkoch čo sa drží v ruke. A to sa počíta, pretože tupý nôž je horší, než tupý kamarát! Súčasne je z ponúkaných variant CityHuntera najlacnejší. Ako to ale u ruských nožov býva zvykom, pomer cena/výkon je viac než dobrý.
Pre tých, ktorí radi TTD: čepeľ je dlhá 105 mm, celková dĺžka noža je 215 mm. Hrúbka 3,4 mm, takže v kombinácii s typom konštrukcie fulltang kde má na rúčky z G10 si môžete byť istí, že niečo vydrží.

M. C.

Ďakujeme za veľmi kvalitnú recenziu! ))

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: