Kydex nebo ABS?

Kydex nebo ABS?

Veľa hovoríme o našich nožoch, ako sa menia, stávajú sa lepšími, zaujímavejšími, dokonalejšími. Hovoríme o tom, ako inžinieri neúnavne pracujú na tom, aby vydali presne ten produkt, ktorý by sa dotkol vašich sŕdc a zanechal v nich úprimnú lásku k dobrým nožom.

Opakovane sme hovorili o zaujímavých riešeniach používaných v našich produktoch, vrátane rukovätí a pošvy. A samozrejme sa v každom článku snažíme dostať k veci. Tím LLC PP "Kizlyar" je s vami a dnes skúmame vnútorný svet našich plastových pošv.

Čítame vaše komentáre, vidíme požiadavky na vylepšenie dizajnu a modernizáciu vzhľadu toho či onoho noža a také vylepšenia sú logickou evolúciou mnohých vašich obľúbených modelov. Pri výbere produktu na webových stránkach značkového obchodu www.kizlyar-knife.ru môžete venovať pozornosť tomu, že väčšina najobľúbenejších nožov má puzdrá z ABS plastu. Dnes si niečo povieme o ňom a jeho medializovanom a patentovanom bratovi kydexe.

Aj napriek všeobecnej podobnosti sa stále jedná o dva rôzne materiály.

Akrylonitrilbutadienstyrén – znie to pôsobivo a úplne nezrozumiteľne, ale všetko zapadne, ak si prečítate prvé písmená: ABS. Známa encyklopédia hovorí, že sa jedná o nárazuvzdornú technickú termoplastickú živicu, čo tiež nie je oveľa prehľadnejšie. Všetko však do seba zapadne, pokiaľ zistíme, že ABS plast je jedným z druhov technických plastov a používa sa vo všetkých oblastiach ľudského života. Automobilové diely, elektronika a elektrické skrine, hudobné nástroje, hračky, lekárske vybavenie a dokonca aj materiály pre 3D tlač sú len niektoré. Použitie ABS plastu na vstrekovací stroj umožňuje získať presné, spoľahlivé, krásne a hlavne lacné pošvy. To je dôležité, pretože konečnú cenu produktu tvorí mnoho faktorov, vrátane ceny použitých materiálov.

Pri Kydexe ale nie je všetko také jasné. Známa encyklopédia nám hovorí, že Kydex je rad termoplastických akryl-polyvinylchloridových materiálov vyrábaných spoločnosťou Sekisui SPI, ale ochranná známka patrí konkrétnemu výrobcovi z USA, spoločnosti Kydex LLC. Svetový trh s kydexom je oveľa menší, ale mechanická pevnosť KYDEXU je oveľa lepšia ako ABS, preto sa kydex používa tam, kde je nízka hmotnosť a vysoká pevnosť, napríklad v leteckom priemysle, pri výrobe nepriestrelných viest atď. Hlavnou nevýhodou materiálu je jeho vysoká cena . ABS plast je oveľa lacnejší a o niečo horší ako kydex z hľadiska mechanického výkonu, avšak ABS plášte sú vhodné na použitie a vykazujú vynikajúce výsledky ako pri každodennom nosení, tak pri práci v náročných prevádzkových podmienkach.

Autor: Vladimir Grigoriev

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: