SKLADOM

Nový produkt

Kizlyar Irbis Untsukul

118€

Irbis v tejto kombinácii je nožom, ktorý nadchne vo všetkých smeroch, čepeľ je výborná, univerzálna, dobre sa udržuje, výborne sa s ňou pracuje a je tak akurát dlhá.

Rukoväť, rukoväť je tu famózna.

Jedná sa o kaukazský orech v kombinácii s umelecký spracovanie dreva, tzv untsukulskaya notch (umenie implantácie kovu do štruktúry dreva). Počiatky obchodu siahajú do minulosti (XVII-XVIII. storočia), do vysokohorskej avarskej osady Untsukul, kde sa vyvinulo remeslo na umelecké spracovanie dreva. Zloženie každej položky je prísne premyslené. Obvykle ide o geometrickú kompozíciu, uzavretú, s mnohými vnútornými ozdobami a vetvami. Sú to rozety, mriežky a kruhy... Symetria je zachovaná ako vertikálne, tak horizontálne. Ich práca je veľmi starostlivá a vyžaduje veľkú starostlivosť a presnosť, kde je nutné nielen ozdobiť drevo, ale aj neoslabiť štruktúru dreva. Všetko je ručné spracované- tento nôž je celý ručne vyrobený a zdobený majstrami.

Rukoväť je celá lakovaná.

Celkový dojem z noža je taký, že svojho majiteľa nadchne vo všetkých smeroch, taký nôž s týmito materiálmi dnes vyrába iba málokto a Kizlyar je na tradície majster!

V hornatom Dagestane, v nadmorskej výške 850 metrov nad morom, sa nachádza krásna dedina Untsukul. Hlavnou pýchou Untsukulu sú majstri umeleckého vrúbkovania kovom do dreva, vytvárajúce nepredstaviteľné umelecké diela! Untsukulskaya zárez s kovom na dreve je vzácny druh umeleckého remesla, ktorý kombinuje spracovanie dreva so vzormi z cupronickel alebo strieborného drôtu. Toto remeslo vzniklo v obci v 18. storočí. Líšia sa vycibrenosťou formy, elementárne, skôr ušľachtilý ornament. Z hľadiska krásy, prepracovanosti a zároveň jednoduchosti a stručnosti dekoratívnych prostriedkov je untsukulský zárez jedinečným fenoménom moderného dekoratívneho umenia.

Celková délka202mm
Délka čepele85mm
Tloušťka čepele2,6mm
Materiál čepeleruská oceľ 65X13
Materiál rukojetikaukazský orech Untsukul
Pojistkaliner-lock

Príslušenstvo