SKLADOM

Nový produkt

Kizlyar Supreme Croc D2 Satin

137€

Vynikajúca oceľ D2 a tvar čepele noža Croc predurčujú vynikajúce schopnosti žeravosti.

Nože rady Tactical Echelon sa líšia tvarom čepele, ale tvar rukoväte u nich zostáva rovnaký, pretože podľa názoru dizajnérov Kizlyar Supreme pre tento rad má perfektnú ergonómiu.

Konštrukcia nožov je jednoduchá, ale čo najpevnejšia: výstelky rukoväte z Kratonu, známeho svojou odolnosťou proti oteru a zvýšenými trecími vlastnosťami, sú ku konštrukcii priskrutkované závitovými sponami a tiež dodatočne prilepené. . Za zmienku stojí, že rukoväť je ideálne kompatibilná s taktickými rukavicami.

Bezpečnosť pri bojovom použití noža zaisťuje tvar rukoväte. Ako záštita bol použitý výstupok na pätke čepele a podprstové vybranie. Na chrbte rukoväte je zdrsnenie pre palec na silové rezanie.

Významnú úlohu zohráva aj kónický tvar rukoväte, ktorý sa zužuje. Dva výrezy na rukoväti zlepšujú retenciu pri bodnutí, vytvárajú rovnaký kužeľový efekt a tiež chránia rukoväť pred otáčaním v ruke.

Vybranie na rukoväti tiež významným spôsobom napomáha koseniu s nožom.

Na konci rukoväte je presah ocele, ktorý umožňuje dávať tvrdé údery a neobmedzuje pri práci s nožom.

Všetky čepele radu majú hrúbku cca 5 mm - to zaisťuje vysokú pevnosť noža pri priečnom zaťažení a dodáva nožu potrebnú masívnosť pri bodaní.

Nože sú vybavené puzdrom prispôsobeným systému zapínania MOLLE. Pri navrhovaní puzdra bol zohľadnený rad požiadaviek, nôž musí byť pri nosení tichý, musí byť zasunutý do puzdra z oboch strán a musí byť bezpečne upevnený aspoň dvoma upevňovacími bodmi. Výsledkom je multifunkčné puzdro s možnosťou nesenia rukovätí noža nahor alebo rukoväťou dole, pohodlne umiestnené na opasku alebo prvkoch MOLLE systému. Tiež navlečením stehenného popruhu do spodného MOLLE pruhu zo zadnej strany je možné puzdro dodatočne pripevniť na stehno.

Pošva sa skladá z multifunkčného nylonového závesu av ňom upevnenej plastovej vložky. Nôž je upevnený vo vložke pomocou špeciálnych výstupkov, ktoré zasahujú do vybrania podprstového zárezu rukoväte. Predná časť čepele je upevnená špeciálnou sponou umiestnenou vo vybraní vložky.
Pošva má prídavný opasok, ktorý fixuje nôž v pošve v najužšom mieste rukoväte.

Puzdro umožňuje pripevnenie ďalšieho vybavenia pomocou MOLLE väzby.

Celková délka283mm
Délka čepele150mm
Tloušťka čepele4,8mm
PouzdroMOLLE
Materiál čepeleD2 61 HRC
Hmotnost244g
Materiál rukojetikraton

Príslušenstvo