Materiály používané závodom Zlatous Air

Materiály používané závodom Zlatous Air

Produkty ponúkané Zlatous Air, sú najlepšími príkladmi tradičných umení a remeselníkov rytie kovu. Výroba chladných zbraní v Zlatoústy pochádza z XIX storočia a zdokonaľuje sa, dodnes Zlatous udržuje všetky tradície a starobylá tajomstvo nožířství.

Priemyselná výroba nožov vo Zlatoústy kombinuje pokročilé technológie, profesionálne rukodělbu, ctení majstrov nožiarov, skúsenosti a inovatívne nápady mladých profesionálov.

Čepele

Nasledujúce stupňa ocele sa používajú na výrobu čepelí:

• 95X18
• 100H13M
• 110H18M-SD
• 40H10S2M
• 50H14MF
• AUS-8
• EP-766
• ELMAX (Švédsko)
• RWL-34 (Švédsko)
• K340 (Rakúsko)
• 65G
• Damask Damasteel (Švédsko)
• Damask ZD-0803 (ochranná známka Zladinox, "vzduch" produkčná spoločnosť)
• Damask Múry-1016 (ochranná známka Zladinox, produkciu "vzduch" Company)

Na produkčnej spoločnosti "A & R" čepele spracovanej forme, tvrdené, ryté; Zladinox čepele damašskej ocele kované v jeho vlastnom prepracovať. Tvrdosť britov, v závislosti na stupni ocele, Rockwell priemery 56-61 jednotiek.

Spoločnosť predstavila technológiu tepelného spracovania v inertnom plyne, čo umožňuje prísne kontrolovať potenciál uhlíkovej ocele a všeobecne poskytuje vysokú kvalitu hotového výrobku.

Chemické zloženie a tvrdosť ocele používa "vzduch" Firmaesionálů.

oceľ 95X18

95X18 (EI 229) - vysoko legovanej nerezovej ocele, ktorá má vysokú tvrdosť, brit, stredný odolnosť proti korózii. V ich komplexné fyzikálne, chemické a mechanické vlastnosti ocele 95X18 je považovaný za jeden z najčastejších surovín na výrobu ostrých zbraní. Oceľ je pomerne zložitý, pri výrobe nožov. Vyžaduje prísne dodržiavanie mechanických a tepelných liečebných režimov, je nákladné a časovo náročné na spracovanie. V závislosti na technológii má dobré rezné vlastnosti, má tvrdosť 57-58 HRC, súčasne flexibilné a extrémne odolného. Všeobecne možno povedať - jeden z najlepších ocelí používaných pri výrobe nožov z hľadiska ceny a kvality. Oceľ sa ľahko udržuje a nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť.

Účelom oceľ 95X18 - púzdra, nápravy, tyče a guličkové ložiská a ďalšie súčasti, ktoré sú požiadavky na vysokú pevnosť a trvanlivosť, pracovať pri teplotách až do 500 ° C, alebo sú vystavené až stredne korozívne prostredie.

Odporúčame oceľové nože 95X18 turistov, turistov, poľovníkov, rybárov, ale aj pre prácu v kuchyni. Spoločnosť "A & R" je vždy na sklade celý rozsah pracovných lopatiek ocele 95X18, vyrobený v inom rukoväti.

oceľ 100H13M

Oceľ 100H13M (EI 515) sa používa: na výrobu chirurgických nástrojov; rezný nástroj; chladné zbrane (nože). Má dostatočne veľké množstvo chrómu poskytovať vysokú odolnosť proti korózii, chróm tiež zvyšuje tvrdosť a pevnosť, mierne znižuje ťažnosť. Legovanie molybdénu činí oceľ menej krehký a prispieva k stabilizácii štruktúry počas kalenie.

Oceľ 100H13M má výhodu dobre. Tepelné spracovanie ocele 100H13M dosahuje tvrdosti 58-59 jednotiek. HRC. Nože vyrobené z vysoko kvalitného nerezového 100H13M značky, majú vynikajúci výkon: perfektnú kombináciu rezanie a pevnostné vlastnosti, odolnosť proti korózii a možnosťou ostrenia doma.

Oceľové kované 110H18M-SM

110H18M-SM - high-chróm nástrojová oceľ, ktorá bola aplikovaná na ložiská na zvláštne účely a za zodpovedné chirurgické nástroje. Musí spĺňať požiadavky na vysokú pevnosť a odolnosť proti opotrebovaniu, a zachovanie vlastností za prevádzkových podmienok pod vplyvom mierne korózne prostredie (námornej a riečnej vody, alkalických roztokov, kyselina dusičná a kyselina octová, atď ..). To je nákladné a časovo náročné pre spracovanie ocele, kované z neho, ale nože sú vynikajúce. Hlavným prvkom z ocele je chróm (Cr), čo zlepšuje rezné vlastnosti ocele a jeho životnosť, zvyšuje pevnosť. Výskyt škodlivých nečistôt, ako je síra (S) a fosfor (P), menšie ako iné ocele. Ocele odolnej voči korózii.

oceľ 40H10S2M

Steel 40H10S2M sa vyznačuje relatívne nízkym obsahom legujúcich prvkov. Táto oceľ patrí do skupiny žiaruvzdorné a žiaruvzdorné ocele, v sebe spája dobrú odolnosť voči horúce plyny (splodín horenia), vysoká pevnosť a odolnosť proti oteru. Táto oceľ má dobrú kombináciu vlastností, vďaka ktorému je vhodný pre výrobu príborov a položiek Klingentor bežného účelu. Aj napriek relatívne nízkym obsahom uhlíka, vhodne vykoná tepelné spracovanie umožňuje získať tvrdosť 57-58 jednotiek. HRC a preto majú dobré výsledky v odolnosti proti opotrebeniu. odolný voči agresívnym médiám 40H10S2M, má vynikajúce výsledky v odolnosti proti oteru a relatívne nízke náklady.

Spoločnosť "A & R" oceľové 40H10S2M vyrobené prevažne darčekové nôž hranami zdobené zbrane (dýky, šable, meče, katany, dýky), pretože práve táto oceľ umožňuje leštenie dosiahnuť zrkadlového lesku Blade, ktoré dodávajú výrobku vynikajúce vzhľad.

oceľ 50H14MF

Táto oceľ sa používa pre výrobu rezných nástrojov. Vzhľadom k jeho vysokej odolnosti proti korózii, sa často používajú v lekárskej a potravinárskom priemysle. 50h14MF - dobrá univerzálne ocele. S vysoko kvalitné tepelne ošetreného a kalenej až 56-57 jednotiek. HRC od 50h14MF sú pevnejšie a odolné čepele, ktoré sú najlepšie stráženým brúsenie. Oceľ 50H14MF po vhodnej úprave má vysokú odolnosť proti jamkovej korózii (korózii kovov, čo vedie k vytvoreniu jamôk, tj vredy, dutín v kovu, a to od jeho povrchu). Nože 50H14MF ocele môžu byť spracované aj vo vode, vyznačujúci sa tým, že chloridové ióny sú prítomné.

Spoločnosť "A & R" oceľové 50h14MF vyrobené prevažne silné čepele (mačety, kukri), rovnako ako sekery a sekáčik, ktorý je dôležitý pre pevnosť kotleta.

Oceľ AUS-8

AUS-8 japonská oceľ má vynikajúcu kvalitu práce a predstavuje dobrú rovnováhu medzi pevný, ale ľahko hrdzaveniu uhlíkovej ocele a nerezovej ocele mäkké. Blades of AUS-8 dobre udržiavané brúsenie, odolné proti opotrebeniu, nebojí korózii. Podľa potrebných vytvrdzujúcich podmienok, má dobrú rázovú húževnatosť. Pri sekaní a bočné zaťaženie na čepeli sú tvorené čipy, ostrie a nie rúcať.

AUS-8 oceľ vhodná pre mäkké materiály (mäso, zelenina, drevo), vo vlhkom prostredí, v nestabilnom styku s vodou a potravinárskych kyselín (kuchynská linka, rybárčenie), rovnako ako sekanie zaťaženie.

Oceľ EP-766

Oceľ EP-766 (95H13M3K3B2F) - odolné voči korózii ocele z martenzitické triedy. Spravidla sa používa na výrobu vysoko pevných častí špeciálnu techniku, častí letectvo a kozmického priemyslu. Oceľ sa temperuje pri vysokých teplotách, čím sa dokonale drží ostrie o pevný povrch. Jedná sa o jeden z najlepších ruského oceľového noža vysokých rezných vlastností.

Spoločnosť "A & R" EP-766 oceľ - tepelne ošetrené v sekundárnom tvrdosťou až 59-61 jednotiek. HRC.

oceľ ELMAX

ELMAX - jadrom, zliatina nerezová oceľ, vyrábaná vo Švédsku. Nôž oceľ ELMAX prvý získal najväčšiu popularitu medzi profesionálmi Cutlers v Nemecku a škandinávskych krajinách, a potom rozšírené a pozitívnych recenzií v iných vyspelých krajinách. Tento typ ocele - vysokoiznosoustoychivaya. Vzhľadom k vysokej percento chrómu, vanádu, molybdénu ELMAX má vysokú pevnosť v tlaku, odolnosť proti korózii a vynikajúcu rozmerovú stabilitu, tj. Odolnosť proti deformácii v dôsledku meniacich sa podmienkach prostredia. Obsah chrómu zliatiny molybdénu a chráni pred ELMAX čepele v kontakte s potravinami obsahujúcich vodu.

Spoločnosť "A & R" ELMAX ocele kalenej na 59-60 HRC jednotiek, zatiaľ čo prášková metalurgia mu dáva zvláštne vlastnosti: najlepší ťažnosť (zvýšená odolnosť voči fraktúre), rázová pevnosť, tvrdosť, odolnosť proti opotrebeniu, odolnosť proti korózii. Taký dlhý nôž udržuje ostré hrany ostrenie.

Oceľ RWL 34

Oceľ RWL 34 už dlhú dobu "klasickej" so zahraničnými a, viac nedávno, nejaký domáci nozhedelov. Vyvinutý v 50-tych rokov XX storočia boli z tejto rodiny boli pôvodne určené pre žiaruvzdorných ložísk, a na konci 70. rokov. prišiel ako lopatkový nozhedelie materiálov. A od tej doby, to zostane jedným z najobľúbenejších materiálov pre lopatiek strednej a vysokej úrovni.

RWL 34 - kalenie martenzitické nerezovej ocele, vhodný pre výrobu čepele nožov. Vytvoril švédsko technológie Damasteel AB pomocou práškovej metalurgie. Vyznačujúci sa tým, že lejacie proces sa vykonáva bez a s pomocou procesu spekanie, čo nám umožňuje vyrábať perfektný nôž pre rezanie. Práškové ocele - to je najlepšia kombinácia hustoty a tvrdosti ocele, čo nám umožňuje získať materiál vynikajúce rezné schopnosti. Dokonalá kombinácia rezný odpor hranu, odolnosť proti korózii a mechanické vlastnosti. Oceľ je dobre spracovaných s veľkou tvrdosťou, dobré lopatky zložité geometrie a umelecké leptanie.

Spoločnosť "A & R" noža od RWL 34 kalenej na 58-59 jednotiek. HRC.

oceľ K340

K340 - STUDENÁ pracovným nástrojom oceliarska spoločnosť Böhler (Rakúsko), získané ESR. Na zloženie ocele obsahuje menej škodlivé nečistoty a rovnomerne distribuované karbidy. K340 má vynikajúcu režú, vysokú tuhosť a odolnosť proti opotrebovaniu, takmer nepodlieha korózii.

Oceľ K340 má nasledovné vlastnosti:

Veľmi vysoká tvrdosť
vysoká odolnosť proti opotrebovaniu
dobrá viskozita
vysoká pevnosť v tlaku a odolnosť proti nárazu
vysoká rozmerová stabilita počas tepelného spracovania
dobrá obrobiteľnosť
Vyvážená chemické zloženie dosahuje optimálnu kombináciu všetkých týchto vlastností.

Tvrdosť ocelí po tepelnom spracovaní na spoločnosť K340 "A & R" je 60-63 HRC. Steel K340 Spoločnosť "A & R" je pracovné a lovecké nože všetky modely uvedené v katalógu.

Steel 65G

Listová pružinová oceľ 65G sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti opotrebeniu, zatiaľ čo relatívne lacné. Steel 65G, ako každý jar-pružinové ocele, má dobré rezné vlastnosti a požičiava seba k oxidácii (modranie, černenie). Pás alebo plech 65G úspešne použitý na výrobu nožov. Hlavne preto, že táto oceľ je vyrobená vrhanie nožov.

Spoločnosť "A & R" 65G ocele kalenej na 45-47 jednotiek. HRC. Vrhacie nôž 65g ocele s priemerným obsahom uhlíka je dosť ťažké ho hodiť na dlhé vzdialenosti, a trvanlivý, môcť slúžiť dlhú dobu s výučbou športového hádzanie nožom.

Damašské oceli Damasteel

Vysoce legované nerezové oceli Damašek značkové Damasteel AB (Švédsko) získanou moderní práškové metalurgie. Tento proces - isostatické lisování za horka - promění v kompaktním high-časného prášku předlisku. V damašské oceli Damasteel jako světlo komponenty použité RWL 34. Za druhé, tmavě složka - ocelový značku PMC-27. Prášky dvou druhů oceli jsou umístěny ve středních vrstvách kapsle oceli, která je evakuována a utěsněné. Prášky spolu svařeny za vysokého tlaku v horkém isostatického lisu. Lisování se provádí při hustotě 100%.

Dnes Damašek vzor na moderních nerezových ocelí, stejně jako před mnoha staletími, je zárukou kvality. To znamená, že materiál je z prášku a rychlé přivařeny k nejvyšší zlomeniny odpor. Nerezová Damašek ostří vyrobené z moderních materiálů s nejvyšším stupněm ostření vhodné i pro použití v lovu a rybolovu.

Damašku ocele Damasteel

Vysoko legovanej nerezovej ocele Damask značkové Damasteel AB (Švédsko) získanú modernej práškovej metalurgie. Tento proces - izostatického lisovania za horúca - premení v kompaktnom high-skorého prášku predliskov. V damašskej ocele Damasteel ako svetlo komponenty použité RWL 34. Po druhé, tmavo zložka - oceľový značku PMC-27. Prášky dvoch druhov ocele sú umiestnené v stredných vrstvách kapsule ocele, ktorá je evakuovaná a utesnené. Prášky spolu zvarené za vysokého tlaku v horúcom izostatického lisu. Lisovanie sa vykonáva pri hustote 100%.

Dnes Damask vzor na moderných nerezových ocelí, rovnako ako pred mnohými storočiami, je zárukou kvality. To znamená, že materiál je z prášku a rýchle privarené k najvyššej zlomeniny odpor. Nerezová Damask ostrie vyrobené z moderných materiálov s najvyšším stupňom ostrenie vhodné aj pre použitie v love a rybolovu.

Damašku ocele ZLADINOX

Veľmi populárny medzi milovníkov zbraní sú nože "vzduch" Firma s čepeľou z Damasku Zlatoust Zladinox. Rozšírená: uhlíkové damascus nízke až stredné stupeň dopingu a ZD-0803 je vysoko dotovaný oxid poveternostným vplyvom Damask ZDI-1016. Táto oceľ sa dodáva vo forme kovových obrobkov a nástroje použitého pri výrobe.

Pre stovky rokov lopatky damašskej ocele fascinuje ľudí svojou krásou a vlastnosťami. Zrútila celá rada legiend a mýtov o svojich úžasných vlastností. V Chryzostom damaskirovaniya technike priniesol nemeckí kováči na začiatku XIX storočia. V priebehu doby, Zlatoust majstrov prekonal svoje učiteľa nemčiny ako oceľ, sa naučili taviť a damaškové ocele.

Teraz Damascus dopyt po oceli v rýchlo sa rozvíjajúci trh noža. Ale tradičné technológie - kováčske zváranie - neumožňuje damašskej ocele z ocelí vysoko legovaných majú tak dôležitý spotrebiteľskej vlastnosti ako je odolnosť proti korózii. Pred niekoľkými rokmi bola vyvinutá odborníkov Zlatoústy technológia "Bulatgrad" LLC zváranie vysoko legovaných ocelí. Získané touto technológiou kovu oceňujú tuzemské i zahraničné gunsmiths.

V roku 2010 spoločnosť "A & R", sa rozhodla začať konanie o jeho vlastných oblastiach Damasku. Na vyriešenie tohto problému, odborníci prilákali LLC "Bulatgrad", Fyzikálny ústav, UB RAS, CPL, atď MMK.

Zladinox (Zlatoústy + DAMAST + INOXidable) - pod názvom "A & R" spoločnosť priniesla na trh svoje nové produkty - odolný proti poveternostným vplyvom Damasku. Zladinox získal uznanie od ruských aj zahraničných výrobcov nožov v "blade" show, "Arsenal», IWA, macher Messe Solingen, SICAC

Z tradičného Damask Zladinox inom zložení. Skutočnosť, že tradičné kováčske zváranie zabraňuje zvaru ocele s vysokým obsahom chrómu a špecialisti spoločnosti "A & R" lepšia technológia "Bulatgrad", dosiahla vynikajúceho výsledku - kvalitné zváranie prakticky všetkých ocelí a zliatin. Hlavný rozdiel od Zladinox Damasteel (Švédsko), je použitie konvenčných a nie ocelí prášku. Použitie ocele s obsahom uhlíka viac ako 1,5% hmotnosti prostriedku umožňuje vyšších rezných vlastností, je uvedené veľa výrobcov nožov. Ručne kované polotovary vzor dáva znak "živých", originalitu. Okrem toho spoločnosť technológia "R" je pružnejšia a umožňuje značne líšia prostriedkov (prostriedky s obsahom uhlíka vo vysokej vrstve 1,6, 1,8 a dokonca 2,2%), počet vrstiev (150, 300 a 600 viac), vzorec ( "kruchenka", "divoká", "Turkish"), a ďalšie charakteristiky, v závislosti na daných úloh.

Chemické zloženie počasie odolných kompozícií Zladinox

Chemické Zloženie uhlíkatých kompozíciám Zladinox

Navyše na výrobu oxidu a odolný proti poveternostným vplyvom kompozitný damaškové Zladinox, firma vyrába nože a zdobené zbrane od nich. V tomto prípade je list by mal písmeno označenie ZD, je uvedené číslo označujúce priemerný obsah uhlíka a legujúcich prvkov.

Spoločnosť "A & R" neustále vyvíja a vynalieza nové typy materiálov pre výrobu lopatiek. Medzi novinky hutníckej výroby spoločnosti - z mozaiky umelej Damasku a Damask meteor (zahŕňa priestor kamenné kocky). Tieto materiály už vyrába exkluzívne nože a dýky. Pri výrobe predmetov z úžitkového umenia Damascus zapaľovacie rezanie a kováčske zváranie. Pre prenos realistický obraz pánov "vzduch" Spoločnosť vyvinula unikátnu technológiu liatia, ktorý umožňuje získať na povrchu lopatiek zložité kompozície.

Rukoväte

K výrobe rukoväte nožov sa používajú prírodné alebo syntetické materiály: orechové drevo, buk, Karelian breza, hrab, brezovej kôry a typu nastavenie kože; PCB, MIKART, G-10, plexisklo. Rukoväť vykladané kože alebo brezovej kôry získané pôvodné, mäkké, teplé pri rôznych teplotách, súčasne sa má hydrofóbne účinok.

Používa sa tiež breza kvapkanie, kvapkanie javor, eben (eben, Macassar), stabilizované Karelian breza. Možné varianty pre výrobu vyložený rukovať z Karelskej brezy, hrab, lieska s dištančnými vlákien. Stabilné Karelian breza - drevo je úplne impregnovaná špeciálnymi riešenie pre zlepšenie prevádzkových vlastností. Stabilný strom je odolný voči faktorom vonkajšieho prostredia: nemení svoj vzhľad a nestráca farbu pod vplyvom UV žiarenia, priemyselných olejov, organických rozpúšťadiel. Tyčinky nej majú krásny textúru a neobvyklú farbu: smaragdovo zelené, okrové, čokoláda, tmavo modrá, tráva, ľahký Ruby a ďalšie.

Jednotlivé príkazy môžu byť vykonané s rukoväťou z jelenieho parožia alebo nôh (losí). Niektoré rukoväť noža je vyrobená z gumy, mikropóry Kraton. Kraton - syntetický kaučuk náhrada (izoprén guma), s vyššou odolnosťou proti opotrebeniu, než gumy. Rukoväť BBB neskĺzne do ruky. Mikropóry - je mikroporézna guma, má vysoké vodoodpudivý vlastnosti, kvôli jemnosti a drsnosti povrchu rukoväte mikropórov húževnato držanie v dlani.

Tylniki a krytu, podľa požiadaviek zákazníka, môžu byť vyrobené z hliníka, mosadze alebo moku Gane (farebný Damask). Technika "moku Gane" (preložené z japonského ─ "drevo oko"), ktorý je fúzia neželezných kovov kovanie sa ďalej týka spôsobu výroby tradičný japonský meč, čepeľ má vzor nepravidelné vlnovky. Spoločnosť "A & R" moku vyrába dva typy zliatin: 1) zliatinu medi, mosadze a alpaky; 2) zliatina mosadze a alpaky ( "nové striebro" - zliatina medi, niklu a zinku). Časti rukoväte moku Gane sú nezvyčajné charakteristické farby nalial kov, tvoria jedinečnú štruktúru, ktorá vyzerá ako kresba na textúru dreva.

Tiež titan Damask zlatí môžu byť použité pre dokončovacie palice - dekoratívny materiál, ruskú obdobu amerického timaskusa. Zlatý sa skladá z dvoch alebo viacerých titánových zliatin rôznych kompozícií, celkový počet vrstiev - viac ako 50. Vzhľadom na skutočnosť, že zlatí používajú rôzne zliatiny v zložení, na oxidačné charakteristický vzorec, ktorý vznikne na povrchu, a získa farbu kovu prekvapujúce farebných odtieňov s rôznymi moduláciou:. bronzová, tmavo modrá, svetlo modrá, elektrikár, námornícka modrá, zlatá, ružová, fialová, čerešňa, tmavo zelené s ružovým odtieňom, atď. Okrem toho, "vzduch" Spoločnosť používa úplne nový materiál, ktorý nemá analógy na svete - mozaika titán Damask , pomenovaný art zlatí.

Puzdra

Pošva je vyrobená z pravej kože s vyrazeným aj bez neho, rovnako ako niektoré modely sú vybavené nožmi v kombinácii s drevenou pošvou s mosadzným lemom alebo alpaky. Zdobená zbraň v nákladné variante je dodávaný so všetkými-kovovým plášťom. Všetky nože v pošve pre jednoduché skladovanie a prepravu sú balené do značkových textilných prípadoch. niekoľko variantov darčekovom balení za predpokladu, pre výzdobu zbraní: Krabice z dyhy (tabule z dreva) alebo vinyl kože. Podaných boxu môžu byť vyrobené zo zamatu, semiš alebo kože v rôznych odtieňoch podľa vlastného výberu.

Zabezpečenie kvality od výrobcu

Všetky nože majú osvedčenie o zhode pre všetky produkty spoločnosti poskytuje 10-ročnú záruku na výrobné chyby. Nože sú vybavené kópie osvedčenia a produktového pasu. Všetky produkty spoločnosti "A & R" sú vyryté "Zlatoústy," akosť ocele a značkové firmy. Na čepeli či rukoväte sa nalepí ochranný hologram s nápisom "Spoločnosť" A & R ", číslovanie šesťmiestny a firemným logom.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: