Brutalica Ponomar - recenzia od zákazníka

Brutalica Ponomar - recenzia od zákazníka

Keď bude Česká televízia natáčať akčný film "Ako Miškin a Čepiga do Vrbětic išli" v hlavnej úlohe s Markom Vašutom, budú mať hlavní zloduchovia vo vreckách tento nôž značky Brutalica, model Ponomar. Alebo by aspoň mali mať.
Jo, sme zvyknutí sa na Rusko, a čokoľvek z neho, pozerať prizmou dávnych čias, a robiť si srandu. Nie úplne právom. Už tridsať rokov som napríklad ja fanúšikom amerických nožov Spyderco. Občas som bol ochotný vziať na milosť niečo od Cold Steel.
Zatiaľ čo na čepeliach týchto nožov sa čoraz častejšie objavuje "Made in Taiwan", produkcia ruských nožov letí nahor ako šírkou ponuky, rozmanitosťou tvarov, použitými materiálmi, tak predovšetkým kvalitou. Nehovoriac o cene, ktorá je v porovnaní treba s americko/ázijskou produkciou viac ako fajn.
Z balíka nožov, ktorý sa mi dostal do ruky, ma na prvý pohľad aj omak oslovil tento model. Má kúzlo, moja guľa. Nič subtílneho pre slečinky, napriek tomu sa do vrecka obleku krásne zmestí. Vďaka veľkosti sa perfektne drží v ruke. Otváranie ide podobne ľahko raz, držiacou rukou, ako je to potrebné u spomínaných nožov Spyderco, ktoré majú pre potreby otvárania povestnú dieru. A nielen to. Nôž ide tiež otvoriť tak, že po vybratí noža z vrecka rúk "jentak šmyknete" a fyzikálne sily ako napríklad zotrvačnosť jednoducho tú "čepeľ ako lopatu" jednoducho vyhodí a nôž sa krásne otvorí. Ide to ľahko, stačí si to párkrát skúsiť, a čoskoro v tom budete mať istotu väčšiu, než keď chlapci z ruskej rozviedky rozstrekovali Novičok v britskom Salisbury. Na rozdiel od tohto najsmrteľnejšieho nervovoparalitického jedu, ktorý je taký smrteľný, že sa všetci nakoniec uzdravili, tento nôž bude fungovať perfektne!
Čepeľ je z ocele D2, čo je podľa môjho dlhodobého názoru, materiál ktorý je vlastne na čepele vreckových nožov až veľmi vysoko. Ja mám najradšej AUS8, a podobne. Už z krabičky na vás táto vecička vypadne perfektne nabrúsená. Vlastne bezchybná.
Takže pokojne zahodiť predsudky a ísť do toho. Jasné, znie to lepšie, mať vo vrecku na desiatu nôž ako mal Hanibal Lecter, než vreckový zatvárací nôž z Ruska, ale verte mi... kúpou tohto noža nemôžete urobiť chybu.
Až nás Rusko a Green Deal odstrihne od plynu, a nemecké veterníky sa prestanú točiť, pretože nebude fúkať, tak týmto nožom sa tie parkety na ohníček budú krúhať rozhodne lepšie, než niečím z Mikova. A kto vie, možno má taký nôž pri sebe aj Vladimír Vladimirovič...
btw: slanina, vodka a kniha nie sú súčasťou balenia, ale moje! Nôž som si bral od českého distribútora RUSKE-NOZE.cz ktorý sa opakovane ukazuje ako rýchly a spoľahlivý.

M. C.

Ďakujeme! ))

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: