SKLADOM

Nový produkt

Zlatoust Air Zavádzacie-2 Elmax ZLaTi Custom

424€

Nový model 2020, Zavádzacieho noža, ktorý sa nám veľmi páči aj s "obyčajnejším" materiály sme pre vás nechali vyrobiť na zákazku, aby ste si mohli vychutnať tento model s najluxusnejšími materiálmi.

Zostava nože

rukoväť: Eben Makassar

záštita: titandamašek ZlaTi

oceľ: ELMAX

puzdro: pravá koža

Oceľ ELMAX je dnes jedna z neuznávanějších a najlepších nožiarskych ocelí na svete.

Titandamašek ZLaTi je materiál, ktorý je veľmi drahý, krásne vyzerá a je veľmi odolný, teda ideálny pre nože.

Ebenové drevo je veľmi tvrdé a ťažké, dáva nožmi odolnosť a pocit istoty, odroda Makassar sa vyznačuje kombináciu tmavých a svetlejších pruhov inak skoro čierneho ebenového dreva.

Charakteristika modelu

Tento typ noža je označovaný, ako Zavádzacie nôž, ktorý sa preslávil už v roku 1870, toto je moderná verzia noža Kondratov.

Uvádzacia-2 je univerzálny, pomerne ľahký, dobre vyvážený nôž strednej veľkosti.

Úzka čepeľ s hrúbkou 4,0 mm sa mierne zužuje smerom k špičke a má úžasnú geometriu.

S jeho názvom je spojený historický účel nože - ako nôž so skrytým nosením sa nosí za driekom pravej topánky (u ľaváka sa umiestnenia mení na ľavú topánku). Ponorné kožené puzdro, do ktorého nôž zaberá asi 2/3, je vybavené slučkou, ktorá vám umožní rýchlo zložiť nôž z topánky.

Zavádzacie-2 je veľmi vhodný pre prechádzky, dlhé túry, vhodný pre lovca, turistov, hubárov a všeobecne pre ľudí, ktorí trávia dlhú dobu v prírodných podmienkach.

Historická úloha nože

Zavádzacie bol veľmi potrebný nôž, bol to nôž ktorý majiteľovi pomohol so všetkou drobnou činnosťou a tiež sa mu hovorilo "zbraní posledná šanca", kedy po strate veľkej zbrane, bol tento nôž v topánke vždy nablízku a pripravený pomôcť.

Na tvare čepele si užívatelia cenili jej všestrannosť, ktorý umožňoval prípravu jedla, orezávanie šípov a zároveň veľký penetračný účinok, kedy čepeľ zanecháva hlboké úzke bodné rany, ktoré sú ideálne pre zneškodnenie protivníka.

Zlatoust Air Zavádzacie-2. ))

Celková délka229mm
Délka čepele122mm
Tloušťka čepele4mm
Pouzdropravá koža
Materiál čepeleElmax 59-60HRC
Hmotnost124g
Materiál rukojetiEben Makassar s titanovým damaškem ZlaTi

Príslušenstvo