SKLADOM

Nový produkt

Kizlyar Supreme Urban Niolox StoneWash

117€

Urban je nôž, ktorý vďaka svojej veľkosti je možné nosiť pri sebe denne, denne pri sebe budete mať pevný nôž na ktorý sa môžete spoľahnúť v čomkoľvek!

Príjemný ergonómia úchopu a šírka čepele pre pohodlné krájanie, premyslené puzdro, bezúdržbová rukoväť z Micarta, to budete na Urbana milovať!

Niolox obsahuje Niobium, jeden z najlepších karbidov v legovaných oceliach. Prítomnosť 0,8% uhlíka zvyšuje pevnosť Nioloxu a umožňuje temperovanie ocele v oblasti s vysokou tvrdosťou 58-62 HRC. Obsah 12,7% chrómu zlepšuje antikorózne vlastnosti a zvyšuje odolnosť proti opotrebovaniu ocele. Molybdén v množstve 1,1% znižuje krehkosť a zvyšuje pevnostné vlastnosti. Obsah 1,1% vanádu poskytuje elasticitu, zlepšuje vlastnosti chrómu a tiež zlepšuje odolnosť proti korózii.

Zvláštnosťou Nioloxu je obsah 0,7% nióbu, ktorý zlepšuje kombináciu vlastností užívateľa - vysokú odolnosť proti korózii, vysokú ťažnosť a vysokú odolnosť proti opotrebovaniu.
Napriek skutočnosti, že Niolox nie je prášková oceľ, má veľmi homogénnu štruktúru, ktorá zaručuje kvalitu a stabilnú prejav vlastností používaných ocelí.

Oceľ bola pôvodne vyvinutá Jurgen Schantzem a Larsom Behnke ako vylepšená verzia ocele Hitachi ATS-34. Avšak iný známy nemecký odborník v prostredí rezačiek Achim Wirtz im odporučil, aby používali niobium k tvorbe karbidov. Vývojári spolu s jednou z najväčších tovární v Nemecku Lohmann Steel vyvinuli špecifikácii výroby tejto ocele W-Nr 1.4153.04 a vyrábajú ju pod značkou Niolox. Táto oceľ sa tiež nazýva SB1 (názov pochádza z mena vývojárov Schanz a Behnke). Je veľmi populárny medzi výrobcami nožov v Nemecku, Francúzsku a Belgicku.

Celková délka202mm
Délka čepele93,6mm
Tloušťka čepele3,2mm
Materiál čepeleNiolox 60-62HRC
Hmotnostnôž 136 g, puzdro 67 g
Materiál rukojetiG-10

Príslušenstvo